3. OLYMPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE ZŠ A MŠ BEZ HRANIC

Ve dnech 21. – 22. 5. 2019 se uskutečnil 3. ročník Olympiády dětí a mládeže svazkové ZŠ a MŠ  Bez hranic. V ranních hodinách odvezly čtyři smluvní autobusy všechny žáky z Tuřan a žáky prvního stupně ze Mšece na Lány, kde v zapůjčeném sportovním areálu proběhly sportovní boje žáků. Těm předcházel slavnostní zahajovací ceremoniál včetně defilé tříd, slavnostního ocenění úspěšných reprezentantů školy v turnaji Mc Donald´s Cup, vztyčení vlajky svazkové školy při znění hymny ČOV, slibu sportovců (četl Michal Krupka z 5.třídy ZŠ Mšec), slibu rozhodčích (četl Mgr. Daniel Zmátlo) a přivítání starostů obcí Mšece i Tuřan pánů Jiřího Loskota a Jiřího Pospíšila, kteří po krátké zdravici zapálili olympijský oheň.

Potom už se žáci po ročnících rozběhli na jednotlivá stanoviště a atletické závody (sprint na 40 m, skok daleký, překážkový běh, 1.- 3.třída hod míčkem / 4.-5.třída skok vysoký, vytrvalostní běh) mohly začít. Vyhlášení vítězů a medailový ceremoniál za zvuků olympijské fanfáry proběhl ihned po skončení každé disciplíny. V závěru olympijského dne ještě držitelé zlatých medailí obdrželi keramickou cenu s logem školy a byly uděleny diplomy za mimořádné výkony či jednání  „fair play“.

Po sejmutí olympijské vlajky a závěrečném defilé tříd při znění nesmrtelné písně skupiny Queen We are the Champions se 180 dětí s olympiádou rozloučilo. Milou tečkou bylo společné taneční vystoupení pedagogů, rozhodčích i nadšených žáků, kteří po celou olympiádu podávali vynikající výkony a překonali 13 školních olympijských rekordů.

 

Za stále hrozícího deště měl podobný scénář (slib sportovců četl Ondřej Keder z 8.třídy, slib rozhodčích JUDr. Ivan Salač) včetně zahájení a závěrečného ceremoniálu i druhý olympijský den, jen žáků II.stupně bylo méně. Své síly poměřili ve sprintu na 50 m, skoku dalekém, skoku vysokém, vrhu koulí a vytrvalostním běhu na 1000 m (hoši 8.-9.třídy na 1500 m). K vidění bylo mnoho hodnotných výkonů a v těžkých podmínkách chladného a větrného počasí jistě mnozí z žáků mile překvapili i sami sebe, překonáno bylo 6 našich rekordů. Všichni zúčastnění zaslouží velké uznání!

 

Celou olympiádou se nesla mimořádně příjemná slavnostní atmosféra se vzájemným fanděním a povzbuzováním, spřátelením našich žáků, ohleduplnosti a čestného soupeření.

 

Mgr. Milan Dvořák

 

fotogalerie žáků 2. stupně zde

výsledková listina zde

přehled rekordů zde

Napsat komentář

Skip to content