Nevhodnost energetických nápojů pro žáky

Energetické nápoje

Jsou to povzbuzující energetické nápoje

Základní účinnou látkou je kofein, který má povzbuzující účinky na lidský organismus, podporuje zvýšený stav bdělosti, zvyšuje krevní tlak a tepovou frekvenci, zrychluje metabolismus, odvodňuje organismus, vyvolává nervozitu, úzkost, popudlivost.
Nezapomínejte, že kofein je droga, na kterou si dětský organismus snadno vypěstuje závislost.

Nejsou klasifikovány jako potraviny, ale jako doplňky. Nedodávají tělu žádné potřebné živiny.

Protože dehydratují, nedoporučují se pít „na žízeň“. Je potřeba spolu s nimi vypít hodně vody.

Neposkytují tělu tu správnou využitelnou energii. Tu dostává naše tělo z jídla. Lepší  je za ty peníze jít na oběd nebo si pochutnat na banánu, obloženém chlebu a sklence vody. Energie z nápojů je vyvolána uměle pomocí taurinu. Jde pouze o psychickou a fyzickou stimulaci.

Ovlivňují účinnost léků.

Jeden nápoj obsahuje tolik cukru, že po jeho konzumaci překročíte denní povolenou dávku až 6x. To může vést k obezitě nebo dentálním problémům.

Pro děti není tento chemický nápoj vhodný vůbec!

 

Skip to content