Recitační odpoledne

Mrazivé únorové odpoledne na svátek zamilovaných jsme si zpříjemnili chvilkou poezie. Na škole se ten den konalo školní kolo recitační soutěže, do kterého postoupili nejlepší žáci z kola třídního. V učebně páté třídy se sešlo 22 recitátorů z prvního až osmého ročníku. V porotě zasedly paní učitelky Chytrá, Landová a Skleničková, s organizací pomáhala také paní učitelka Sklenářová. Recitující soutěžili ve čtyřech kategoriích a měli na výběr z několika stanovených textů. Po odrecitování všech básní následovalo vyhlášení výsledků a odměnění soutěžících. Odměnu kromě výherců nakonec dostali za účast všichni, mimo diplomu si odnesli i něco sladkého na zub. Výherci kategorií postupují do oblastního kola recitační soutěže „Slánka“ ve Slaném, které se uskuteční 15. března.

Výsledky:

I. kategorie: 1. + 2. třída

1. Karolína Beschier – 1. třída

2. Alena Vágnerová – 1. třída

3. Sabina Popusoi – 1. třída

II. kategorie: 3. + 4. třída

1. Tomáš Burle – 3. třída

2. Nikola Jirásková – 3. třída

3. Viktorie Burleová – 3. třída

III. kategorie: 5. + 6. třída

1. Adam Slavík – 5. třída

2. Elizabeth Klára Cenková – 5. třída

3. Viktorie Machková – 6. třída

IV. kategorie: 7. – 9. třída

1. Sára Lidická – 8. třída

2. Denisa Suchodolská – 8. třída

3. Amina Soule – 8. třída

Fotogalerii naleznete zde. Video zde.

Napsat komentář

Skip to content