Mnoho povyku pro nic

Poslední lednové pondělí vyrazili žáci sedmých až devátých ročníků, a na doplnění také pár šesťáků, do Městského divadla Kladno na představení Mnoho povyku pro nic. Autorem této klasiky není nikdo jiný než William Shakespeare. V ději jsme se přesunuli na slunnou Sicílii, ze 13. století však do 50. let 20. století. Svatbu Claudia a Hery překazí zrádné pomluvy Dona Juana a Boracia o nevěře nevěsty. Fingované úmrtí Hery má očistit její zkaženou pověst. V pozadí se rozvíjí také milostný příběh Héřiny jízlivé, hádavé a vdavekchtivé sestřenice Beatricie s Benedikem. Lest obou pomlouvačů je nakonec odhalena, Hera „záhadně“ vstane k údivu Claudia z mrtvých a příběh zakončí svatby obou sestřenic.

Zážitek z divadelního představení nám trošku kazila naše místa. Balkon jsme sice měli sami pro sebe, avšak zvláště z postranních míst bylo na scénu špatně vidět. Někteří tak museli dvouhodinovou inscenaci sledovat z kraje svého sedadla, aby něco viděli. Špatně rozumět bylo i „Nočnímu šakalovi“. Ohlasy na představení byly u žáků pozitivní, ohlas vzbudily nejen skvělé herecké výkony, ale i komolení jména „Nočního šakala“ a nahá scéna Benedika.

Napsat komentář

Skip to content