Naše škola v éteru

Kdo v úterý dopoledne poslouchal kladenské rádio Relax, neušla mu jistě informace, že tentokrát nebyl moderátor Dan Adam ve vysílacím studiu sám. Dopolední program totiž zpestřila svou návštěvou naše šestá a sedmá třída. A tak se éterem pěti frekvencí nesl kromě hlasu zkušeného moderátora i společný pozdrav a zpěv našich žáků. Během plného provozu se žáci dozvěděli, jak takové živé moderování rádia vypadá, jaká se zde vysílá hudba, v jaké vzdálenosti musí stát u mikrofonu a vyzkoušeli si i mluvení do něj. Před desátou hodinou byli přítomni i u živého vysílání zprávařky Alex, u něhož opravdu museli držet jazyk za zuby. (škoda, že to neumí i ve škole 🙂 ) Další moderátor, Michal Pospíchal, který čekal na 12 hodinu se svou „Odpolední siestou“, pak žáky seznámil s technickým zázemím rádia a pobavil je různou úpravou jejich nahrávky.

Rozezpívaná skupinka děvčat, která svým projevem mile překvapila i Dana Adama (a následně je pochválil i nafacebooku) pak zpívala i cestou do redakce Kladenského deníku, kam se přesunula skupinka z kroužku „Mladý redaktor“ a dalších pár zájemců. Sportovní redaktor Rudolf Muzika žáky seznámil s denním chlebem žurnalisty deníku a ukázal jim zalamování článků. Žáci si tak odnesli i několik cenných rad, které na „Mladém redaktorovi“ jistě příští rok zúročí. Fotky z exkurze naleznete zde.

Napsat komentář

Skip to content