2. ročník

Návštěva Mikuláše, čertů a andílků

Přihláška na školu v přírodě 2019

 

Týden od 17. 12. do 21. 12.

Milí druháčci,

před námi je 3.  adventní neděle a  adventu se budeme věnovat i v posledním předvánočním týdnu. Ještě nás čeká strašidelná postava – tajemný Žber, další tradice v tradičníku na stránkách ČT Déčko a nové úkoly v adventním kalendáři. Moc bych Vám chtěla poděkovat za Vaši pomoc při vánočním školním jarmarku a také za to, že jste se jako třída rozhodli podpořit malého Hynečka penězi utrženými právě na vánočním jarmarku, a to částkou Kč 1000,-. V našem třídním fondu zůstává stále dost korunek na společné aktivity, které nás čekají v roce 2019:-).

V pátek jste dostali přihlášku na školu v přírodě. Chtěla bych Vám přiblížit, jak pěkné to na škole v přírodě může být… Místo je nádherné, ubytování skvělé, jídlo vybrané a příroda kouzelná!!!! Navíc na Vás čeká pestrý a zajímavý program, který však zůstane překvapením až do konce… Že už se stejně jako já začínáte těšit…:-)? Tak nezapomeňte společně s rodiči vyplnit návratku a přinést ji do školy:-).

A jak to bude vypadat v hodinách v dalším týdnu? V češtině otestujeme dělení hlásek na samohlásky (krátké a dlouhé), souhlásky a dvojhlásky a hláskovou stavbu slov. Začneme s psaním u, ů, ú. V matematice pokročíme v odčítání v oboru do 100 – s přechodem přes desítku. Řešit budeme i slovní úlohy. V prvouce  si popovídáme o chodu domácnosti ve Vašich rodinách.

V pátek přijdeme do školy naposledy v tomto roce. Těšit se můžete na Vánoční den:-). Nezapomeňte přinést dárečky pro své kamarády a něco málo na zub :-). /Cukroví, ale klidně i něco slaného…../  

: domácí četba, Matematika, str. 29/9      

Pro rodiče:

Velmi děkuji za  krásné výrobky, které šly na vánočním jarmarku opravdu na dračku:-). Jsem moc ráda, že jste si našli čas a v předvánočním shonu jste na vánoční výstavu dorazili a nákupem jste přispěli dětem do třídního fondu a darovanými penězi také Hynečkovi na náročnou léčbu. Děkujeme…:-).

  • Děti si  vylosovaly kamaráda, kterému 21. 12. přinesou malý dárek pod stromeček. Děkuji Vám za pomoc s výběrem:-)

Přeji všem příjemné prožití doby adventní …:-)

P. Hulcrová