Exkurze do Divadla ve Slaném

V rámci podpory mediální výchovy se vydali žáci 3. – 5. ročníku a jejich paní učitelky na exkurzi do Divadla ve Slaném.
Hned v úvodu nás do divadla zavedl jeden z provozních zaměstnanců divadla a předal nás ve vstupní hale paní průvodkyni (později jsme zjistili, že je jednou z dobrovolných hereček), která nás provedla divadlem odspoda až nahoru a zase zpět. Pojmy jako foyer, galerie, balkon, komedie-tragedie, akt….nás po skvělém provedení nechávají chladnými….mimochodem – víte, že foyer znamená vlastně ohniště??? a víte, jak se myjí lustry v divadle??? Zpestřením byly nejen zajímavosti z historie  (jako třeba původní práh v divadle – to byste neuhodli, v jaké místnosti se nachází nebo co byl původně dnešní podstavec pro květiny a že je slánská voda velmi velmi tvrdá), ale také prohlídka zákulisí, technického zázemí a samotný počin – jak se cítí herci, když se zvedá opona. Závěrem jsme byli svědky zkoušky divadelní pohádky – za účasti samotného režiséra – a také jsme pohádku nakonec viděli i sehranou. Vřele doporučujeme – ostatně – pár fotek můžete shlédnout zde.

Napsat komentář