Turnaj v bumbác ballu

Představte si partu partu mravenců, kteří si házejí s pingpongovým míčkem. Tak nějak vypadá hra bumbác ball, která je kombinací volejbalu a přehazované s výškou sítě na tenis. Předsváteční pondělní dopoledne jsme využili krásného počasí a vyrazili na hřiště u Červeného rybníka, abychom si tuto netradiční míčovou hru vyzkoušeli. A již podle názvu hry soudě, o legraci opravdu nebylo nouze. Dostat gymnastický míč přes síť to chtělo notnou dávku síly a zahodit pud sebezáchovy ze zlomení prstů či celé ruky. Když na vás z několikametrové výšky letí „obří“ míč, rychle přemýšlíte, zda ho odbijete, utečete nebo se stihnete rychle zahrabat. Brzy však hráči prvotní strach zahodili, pravidla pochopili a mohli jsme si tak užít zábavné sportovní dopoledne. Všichni si zahráli proti všem a nejlepšími hráči bumbác ballu se stala devátá třída. Kromě sladké odměny si také mohli zahrát s učitelským týmem, který se s touto hrou setkal vůbec poprvé. Tvrdý boj nakonec dopadl těsným výsledkem 26:30 pro deváťáky. S tímto pokořujícím skóre se však učitelé nehodlají smířit, a tak je možná již brzy vyzvou k odvetnému zápasu…

fotky zde

Napsat komentář